Historická šermiareň

VÁŽENÍ PRIATELIA,

šermiari aj nešermiari, skrátka všetci, ktorí nachádzate zaľúbenie v starosvetskom prostredí. Šermiarsky majster Peter Koza s manželkou Jankou vás s radosťou pozývajú do priestorov historickej šermiarne

Možnosti využitia

 • Pravidelné tematické lekcie šermu vo vyhradených dňoch.
 • Prenájom priestorov na vlastné cvičenie (s lektorom od nás, s vlastným lektorom, alebo bez lektora), prípadne na voľné pošermovanie.
 • Semináre a sympóziá, ktoré budeme organizovať my alebo ktoré zorganizuje ten, kto sa na ich organizovanie podujme a priestor si prenajme.
 • Organizácia podujatí s historickou náplňou alebo s historickým nádychom. Myslia sa tým tematické zábavy, svadby, firemné oslavy, gurmánske posedenia, atď. Sami budeme poriadať niekoľko takých podujatí. Ich súpis uverejneňujeme v kalendári aktivít šermiarne.
 • Ďaľšie nešermiarske semináre, napr. tanečné, dychové, zdravej výživy, telocvičebné, divadelné, pantomimické, meditačné či duchovné, ktoré budú v harmónii s poskytovaným prostredím.

 

Na podujatia si je možné dohodnúť plný servis, zabezpečiť si resp. priniesť si vlastnú stravu alebo je možné nechať zabezpečiť stravu z miestnej reštaurácie, či od iného dodávateľa.

V súvislosti s hygienou sú k dispozícii tri sprchy, tri toalety a tri osobitné umývadlá na ruky a drobnú hygienu. Kapacitne umožňujú obslúženie cca 20 účastníkov, a to pri jedno až dvojdňových podujatiach. Pri viacdňových podujatiach sa neodporúča, aby počet účastníkov prekročil číslo 15.

Nocľah je možné zabezpečiť v blízkych dedinách v penziónoch.

Ďalšie podrobnosti a cenové podmienky uvádzame v nasledujúcej časti tejto ponuky.

Cenové kalkulácie vychádzajú zo skúsenosti z predchádzajúcich škôl a najmä vzhľadom na zdražovanie cien energií a surovín si vyhradzujeme právo ceny priebežne aktualizovať.

Pre tých, ktorí si dohodnú podujatia s vyše polročným predstihom alebo urobia dlhodobú objednávku presahujúcu polrok, sa ceny až do vypršania objednávky nezmenia.

Vyučovanie a sadzby za kurzy/lekcie

 • Štandardných 5 dní s aprobáciou (aprobácia je v cene).
  • S plným zaopatrením: strava 3x denne z toho 1-2 teplé jedlá vrátane záverečnej hostiny na osobu za celý turnus 220 €/osobu, pričom denná stravovacia jednotka z tejto sumy predstavuje 12 €
  • Ak účastníci nereflektujú na denné jedlo, platba je 132 €, pričom alternatívne je možné zabezpečiť stravu v miestnej reštaurácii – za cca 4,50 – 5 € menu, raňajky 3 €, po dohode si môžu účastníci doviezť stravu z reštaurácie aj vo várnici.Hostinu štandardne pripravujeme u nás v čiernej kuchyni, ale dá sa v prípade záujmu dohodnúť aj v reštaurácii alebo v šermiarni z dovezených jedál.Ak je hostina z jedál dovezených z miestnej reštaurácie, jej cena je cca 40 € vrátane prípitku a 1/2 l vína na osobu, ak pripravujeme hostinu sami v domácich podmienkach je zapracovaná jej cena cca 20 €
 • Štandardná víkendová škola bez aprobácie s príchodom v piatok večer (studená večera pri príchode je bonus, nie je v cene), odchod v nedeľu popoludní – upresní sa dohodou. Štandardný príchod v piatok od 18:00 – odchod v nedeľu cca 15:00 :Bez jedla s prespaním v turistických podmienkach 70 €Strava 25 € /osobu celkovo alebo reštauračné stravovanie v cenách viď vyššie.CENA ÚHRNOM 95 € /osobu

Prenájom priestorov

Prenajímajú sa časové bloky po 50 minút, ak má dotyčný prenajatých viac hodín, rozdiel 10 min. do hodiny má pochopiteľne k dobru a prezliecť sa môže 15 min. pred začiatkom a opäť 15 min. po skončení celého intervalu v priestore vedľa šermiarne, ktorý však nemusí byť vždy temperovaný.

Prenájmy sa vzťahujú na priestor a nezávisia od počtu osôb, pokiaľ tento neprekročí 20 osôb. Prenájom nad 20 osôb podlieha doplňujúcej dohode s majiteľmi.

Ten, kto si priestory prenajme, zároveň ručí za osoby, ktoré si privedie a za dodržiavanie domového a prevádzkového poriadku v šermiarni. Ceny prenájmu sú nasledovné:

 1. Hodinový prenájom – 5 €/hod.
 2. Poldenný (4 a viac hod.) prenájom – 4 €/hod. (6h = 24 €, 12h = 48 € atď.).
 3. Celodenný prenájom vrátane noci (do 36 hodín) – 3 €/hod.
 4. Viacdenný prenájom, vrátane noci (2 celé dni a viac) – 2 €/hod.
 5. Dlhodobý prenájom a preklenutie nepokrytých čísiel (napr. 37-47 hod.) sa stanoví dohodou.

Jednorázové použitie sprchy stojí 1 €/osobu, pri celodennom prenájme celého priestoru sa sprchy riešia paušálne príplatkom 1,50 €/osobu/deň.

sk_SKSlovenčina